Vezi palmaresul echipelor CNAV

Karate

CUPA C.N.A.V. Ediția a II-a, BUCUREȘTI

26 NOIEMBRIE 2022

Cupa C.N.A.V. ediția a II-a s-a desfășurat sâmbătă 26 noiembrie 2022 în sala de sport a Colegiului Național Aurel Vlaicu, București.

La linia de start a competiției s-au aliniat 110 sportivi (59 fete, 51 băieți) din 17 cluburi participante (București, Chitila, Buftea, Târgoviște, Constanța, Pucioasa, Slobozia, Călărași, Ploiești și Turda) cu un total de 308 probe individuale și pe echipe.

Alături de noi, în realizarea acestei competiții au fost partenerii noștri care au oferit cadouri tuturor câștigătorilor, arbitrilor și cluburilor participante:

Gold Nutrition România

Mygame.ro

Tricouri.ro

MidAlexArt

Hohoba.ro

Conducerea colegiului ne-a ajutat în demersul pentru achiziționarea medaliilor și cupelor prin discuțiile purtate cu domnii Ciprian Popa și Smarcea, care nu au ezitat să se implice în acest proiect și cărora dorim să le mulțumim pentru acest ajutor. De asemenea, masa pentru arbitrii și antrenori a fost asigurata de KungFu Pizza în urma discuțiilor purtate cu conducerea colegiului.

Siguranța medicală a fost asigurată de către serviciul Ambulanță pe parcursul întregii competiții, iar liniștea și ordinea a fost asigurată de către Poliția Locală a sectorului 1.

Alături de noi au fost și voluntarii de la Crucea Roșie care au stat la fiecare teren de concurs pentru a se asigura că sportivii noștri au parte de primul ajutor cât mai rapid cu putință.

De asemenea, voluntarii claselor de karate au ajutat la amenajarea sălii de concurs și la desfășurarea acesteia în bune condiții.

Pentru organizarea competiției s-a lucrat în echipă, iar rezultatele nu au ezitat să apară.

STAVARACHE EDUARD
Locul II kata 16-17 ani 9-6 kyu
Locul III kumite 16-17 ani open

POPA DAVID
Locul III kata 16-17 ani 9-6 kyu

PRUTEANU FLAVIU
Locul I kata 16-17 ani 3 kyu – dan
Locul II kata 16-17 ani open

IVAN ALEXANDRU
Locul III kata 16-17 ani 3 kyu – dan
Locul III kata 16-17 ani open

OPREA MIHAI
Locul I kata + 18 ani 9-6 kyu
Locul II kata +18 ani open

ZABULICA VLAD
Locul II kata + 18 ani 9-6 kyu

SAVA FLORENTINA
Locul III kata 14-15 ani 9-6 kyu

COSTACHE ERICA
Locul I kata 14-15 ani 3 kyu – dan
Locul I kata 14-15 ani open

ANGHEL LAURA
Locul II kata 16-17 ani 9-6 kyu
Locul III kumite 16-17 ani – 65 kg
Locul III kumite 16-17 ani open

MLADIN ELIZA
Locul I kata 16-17 ani 3 kyu – dan
Locul I kata 16-17 ani open

MĂRGĂRIT ANDREEA
Locul II kumite 14-15 ani – 60 kg

ALBU ALICE
Locul II kumite + 18 ani – 60 kg
Locul II kumite +18 ani open

GUGIU SEBASTIAN
Locul I kumite + 18 ani -75 kg
Locul I kumite + 18 ani open

GHEORGHE-ROȘCA DAVID
Locul I kumite + 18 ani – 65 kg
Locul II kumite + 18 ani open

C.N.A.V. Team I
COSTACHE ERICA, MĂRGĂRIT ANDREEA, SAVA FLORENTINA
Locul II kumite echipe rotativ

C.N.A.V. Team II
GHEORGHE-ROȘCA DAVID, GUGIU SEBASTIAN, OPREA MIHAI
Locul I + 18 ani kumite echipe rotativ

Un total de 30 de medalii ce ne-a clasat pe primul loc în clasamentul general:

Locul I – 11 medalii
Locul II – 11 medalii
Locul III – 8 medalii

Astfel, obiectivele ne-au fost atinse și ne gândim deja la următoarea ediție care va fi una specială pentru noi, având în vedere că liceul nostru va sărbători 100 de ani de existență.

Profesor responsabil,

Ioana Sorina ION-LAMBU

Data: 28.11.2022

Crema karate-ului se adună la București pentru Cupa CNAV!

Sâmbătă, 26 noiembrie, se va desfășura în sala de sport a Colegiului Național Aurel Vlaicu din București cea de-a doua ediție a Cupei CNAV la karate.

Dorințe mari pentru sensei Ioana Lambu:

Vezi articol

CONCURS NAȚIONAL ȘCOLAR, TÂRGOVIȘTE
19 NOIEMBRIE 2022

Sâmbătă, 19 noiembrie 2022, la sala Polivalentă din Târgoviște s-a desfășurat Concursul Național Școlar de karate. La startul competiției s-au aliniat 507 sportivi din 23 de cluburi participante.
Colegiul Național Aurel Vlaicu a participat la această competiție cu un lot de 16 sportivi reușind să se clasifice pe a doua treaptă a clasamentului general pe medalii.

POPA David
locul II kata 16-17 ani 9 kyu
IVAN Alexandru
Locul II kata 16-17 ani 3 kyu – dan
PRUTEANU Flaviu
Locul III kata 16-17 ani 3 kyu – dan
ZABULICA Vlad
Locul I kata +18 ani 8-7 kyu
OPREA Mihai
Locul I kata +18 ani 6-4 kyu
GUGIU Sebastian
Locul II kata + 18 ani 3 kyu – dan
Locul I kumite + 18 ani -75 kg
FRUMUZACHE Sorin
Locul II kumite 14-15 ani + 75 kg
PURCĂREA Radu
Locul I kumite 16-17 ani + 75 kg
SAVA Florentina
Locul II kata 16-17 ani 9 kyu
Locul I kata 16-17 ani All style
ANGHEL Laura
Locul II kata 14-15 ani 8-7 kyu
Locul II kata 14-15 ani All Style
COSTACHE Erica
Locul I kata 14-15 ani 3 kyu – dan
Locul I kumite 14-15 ani – 45 kg
MĂRGĂRIT Andreea
Locul II kata 14-15 ani 3 kyu – dan
Locul I kumite 14- 15 ani – 60 kg
VOICU Ramona
Locul II kata 16-17 ani All Style
MORARU Ania
Locul III kata 16-17 ani 6-4 kyu
Locul I kumite + 60 kg
MLADIN Eliza
Locul I kata 16-17 ani 3 kyu – dan

TOTAL LOCURI
Locul I – 10
Locul II – 9
Locul III – 2

CAMPIONAT EUROPEAN, ITALIA – FLORENȚA
03-06 NOIEMBRIE 2022

La această competiție au participat 1852 de sportivi din 21 de țări.

ALBU Alice
Locul III kumite Echipe Shobu Sanbon 18-20 ani
Locul IV kata 18-20 ani
COSTACHE Erica
Locul I Kata 14-15 ani
Locul III – kumite 14-15 ani -50 kg
Locul III – kumite echipe shobu sanbon 14-15 ani
Locul IV – kata open 14-15 ani
Locul IV – kata echipe 16-17 ani
MĂRGĂRIT Andreea
Locul III kumite echipe shobu sanbon 14-15 ani
Locul IV kata echipe 16-17 ani
MLADIN Eliza
Locul I kata 16-17 ani
Locul II kumite echipe rotative ippon 16-17 ani
Locul I kumite echipe ippon 16-17 ani
Locul IV kata echipe 16-17 ani
IVAN Alexandru
Participare

TOTAL MEDALII
Locul I – 3 medalii
Locul II – 1 medalie
Locul III – 3 medalii

CUPA ROMÂNIEI, VOLUNTARI
7-9 OCTOMBRIE 2022

La această competiție au participat 879 de sportive din 55 de cluburi, 1992 de intrări. Este record de participare în istoria de 22 de ani a F.R.K. WUKF în competiții naționale.

C.N.A.V. s-a clasat pe locul 19 în clasamentul general.

ALBU ALICE
Locul II kumite 21-35 ani, -60 kg
Locul III kata 18-20 ani
COSTACHE ERICA
Locul III kumite 14-15 ani, -50 kg
Locul I kata 14-15 ani
GHEORGHE-ROSCA DAVID
Locul III kumite 21-35 ani -65 kg
IORDAN GEORGIANA
Locul I kumite 16-17 ani, -55kg
IVAN ALEXANDRU
Locul II kata 16-17 ani
MĂRGĂRIT ANDREEA
Locul III kumite 14-15 ani, -60 kg
Locul III kata 14-15 ani
MLADIN ELIZA
Locul I kata 16-17 ani
ONISEI LUCIAN
Locul I kata 14-15 ani
STAVARACHE ANDREI
Locul III kata 16-17 ani
MOISA BIANCA
Locul I kihon sub 7 ani
Locul I kata sub 7 ani
POPESCU-BÂRLĂDEANU MIRA
Locul III kata 8 ani
CNAV TEAM (Mladin Eliza, Costache Erica, Margarit Andreea)
Locul II kata echipe 16-17 ani

Total medalii
Locul I – 6 medalii
Locul II – 3 medalii
Locul III – 8 medalii

CAMPIONATUL NAȚIONAL, BRAȘOV
27-28 MAI 2022

Au participat 57 de cluburi și aproximativ 600 de sportivi.

ALBU MARIA
Locul III Kumite shobu sanbon fete 18-20 ani -60 KG
Locul III Kata goju ryu fete 21-35 ani 5-4-3-2-1 kyu + dan
Locul III Kata goju ryu fete 18-20 ani 5-4-3-2-1 kyu + dan
EDUARD ANDREI STAVARACHE
Locul III Kata goju ryu shito ryu baieti 14-15 ani 9-8-7 kyu
GHEORGHE-ROSCA DAVID
Locul III Kumite shobu sanbon baieti 18-20 ani -75 KG
GUGIU SEBASTIAN
Locul II Kumite shobu sanbon baieti 16-17 ANI +75 KG
IVAN STEFAN ALEXANDRU
Locul III Kumite shobu sanbon baieti 16-17 ANI -75 KG
MLADIN ELIZA VICTORIA
Locul I Kata goju ryu shito ryu fete 16-17 ANI 5-4-3-2-1 kyu + dan
OPREA MIHAI
Locul III Kata shito ryu goju ryu baieti 16-17 ANI 5-4-3-2-1 kyu + dan

Total medalii
Locul I – 1 medalie
Locul II – 1 medalie
Locul III – 7 medalii

CUPA TRANSILVANIA, TÂRGU MUREȘ
26 MARTIE 2022,

La această competiție au participat 32 de cluburi sportive din țară și aproximativ 300 de sportivi.

MLADIN ELIZA
Locul I kata 16-17 ani
IVAN ALEXANDRU
Locul II kata 16-17 ani
Locul II kumite 16-17 ani
OPREA MIHAI
Locul III kata 16-17 ani

Total medalii
Locul I – 1 medalie
Locul II – 2 medalii
Locul III – 1 medalii

CUPA UNIREA, SLOBOZIA
13 MARTIE 2022,

La această competiție s-au aliniat 404 sportivi din țară.

OPREA MIHAI
Locul I kata 16-17 ani 9-6 kyu
PRUTEANU FLAVIU
Locul I kata 16-17 ani 3 kyu – dan
ONUTA CRISTINA
Locul I kata 16-17 ani 6-3 kyu
GUGIU SEBASTIAN
Locul I kumite 16-17 ani +60 kg
IVAN ALEXANDRU
Locul III kata 16-17 ani 3 kyu – dan
MLADIN ELIZA
Locul III kata 16-17 ani 3 kyu – dan
MORARU ANIA
Locul III kumite 14-15 ani +60kg
STAVARACHE EDUARD
Locul III kata 14-15 ani 9-7 kyu

TOTAL MEDALII
Locul I – 4 medalii
Locul III – 4 medalii

CUPA BANZAI, ARAD
6 martie 2022
La această competiție au participat 530 de sportivi din România, Serbia, Bosnia-Herțegovina din 30 de cluburi.
MLADIN ELIZA
Locul I kata
GHEORGHE-ROSCA DAVID
Locul II kumite
IVAN ALEXANDRU
Locul III kata
STAVARACHE EDUARD
Locul I kata
TOTAL MEDALII
Locul I – 2 medalii
Locul II – 1 medalii
Locul III – 1 medalii

CUPA CAMPIONILOR EUROPENI, CLUJ NAPOCA
11-12 DECEMBRIE 2021

În perioada 11-12 decembrie 2021 în sala de sport Horia Demian din orașul Cluj-Napoca, s-a desfășurat Cupa Campionilor Europeni, competiție la startul căreia s-au aliniat peste 630 de sportivi din 59 de cluburi din 10 țări.

ALBU ALICE
Locul III kumite shobu sanbon 18-20 ani +65 kg
MINCU ALEXANDRU
Locul I kumite shobu sanbon 18-20 ani – 70 kg
GHEORGHE-ROȘCA DAVID
Locul II kumite shobu sanbon 18-20 ani – 70 kg
MORARU ANIA
Locul II kumite shobu sanbon 14-15 ani +60 kg
IVAN ALEXANDRU
Locul III kumite shobu sanbon 16-17 ani – 75 kg
PRUTEANU FLAVIU
Locul III kata open 16-17 ani
KUMITE ECHIPE ROTATIV (GHEORGHE-ROȘCA DAVID, MINCU ALEXANDRU, IVAN ALEXANDRU)
Locul III 18-20 ani
KUMITE ECHIPE ROTATIV (ONUTA CRISTINA)
Locul III 16-17 ani

Total medalii
Locul I – 1 medalie
Locul II – 2 medalii
Locul III – 5 medalii

CUPA ROMANIEI, SIGHIȘOARA
27-28 NOIEMBRIE 2021

La această competiție s-au înscris peste 600 de sportivi din 50 de cluburi de pe teritoriul României.

Onuță Cristina (Clasa XI G)
Locul II kata 16-17 ani 9-6 kyu
Locul III kumite 16-17 ani -55 kg
Oprică Delia (Clasa XII G)
Locul III kata 16-17 ani 9-6 kyu
Ivan Alexandru (Clasa X F)
Locul III kata 16-17 ani 5kyu-dan
Oprea Mihai (Clasa XI G)
Locul II kata 16-17 ani 9-6 kyu
Mincu Alexandru (Clasa XII G)
Locul II kumite 18-20, -65 kg
Albu Alice (Clasa XII G)
Locul I kata 18-20 ani, 9-6 kyu
Locul III kumite 18-20 ani, -65 kg
Moraru Ania (Clasa IX G)
Locul II kumite 14-15 ani, +65 kg
Stavarache Eduard (Clasa IX G)
Locul III kata 14-15 ani, 9-7 kyu
Pruteanu Flaviu (Clasa X F)
Locul III kata 16-17 ani, 5kyu-dan
Georgescu Eva (Clasa IX G)
Locul III kata 14-15 ani, 9-6 kyu
Team kumite rotativ (Moraru Ania)
Locul II 14-15 ani
Team kumite (Onuță Cristina)
Locul II 16-17 ani
Team kumite rotativ (Onuță Cristina)
Locul II 16-17 ani
Team kumite (Gheorghe-Roșca David, Mincu Alexandru, Ivan Alexandru, Purcărea Radu)
Locul II 18-20 ani
Team kumite rotativ (Gheorghe-Roșca David, Mincu Alexandru, Ivan Alexandru, Purcărea Radu)
Locul II 18-20 ani

Total medalii:
Locul I – 1 medalie
Locul II – 9 medalii
Locul III – 7 medalii

CUPA SHORIN RYU, TARGOVIȘTE
13 NOIEMBRIE 2021

În data de 13 noiembrie 2021 în sala Polivalentă din orașul târgoviște, s-a desfășurat Concursul Național Școlar, competiție la startul căreia s-au aliniat peste 400 de sportivi din toată țara.

ALBU MARIA
Locul 2 kumite shobu sanbon fete 18-35 ani -55 kg, -65 kg
ANIA ANTONIA MORARU
Locul 2 kumite shobu sanbon fete 14-15 ani +60 kg
Locul 3 kata interstiluri fete 14-15 ani 6-5-4 kyu
GHEORGHE-ROSCA DAVID
Locul 1 kumite shobu sanbon baieti 18-35 ani -65, -75 kg
GUGIU SEBASTIAN
Locul 1 kumite shobu sanbon baieti 16-17 ani -75 kg
Locul 3 – kata interstiluri baieti 16-17 ani 5-4-3-2-1 kyu + dan
IVAN STEFAN ALEXANDRU
Locul 2 kata interstiluri baieti 16-17 ani 5-4-3-2-1 kyu + dan
Locul 2 kumite shobu sanbon baieti 16-17 ani -75 kg
MINCU ALEXANDRU
Locul 2 kumite shobu sanbon baieti 18-35 ani -65, -75, -85 kg
ONUTA CRISTINA
Locul 2 kata interstiluri fete 16-17 ani 9-8-7-6 kyu
OPREA MIHAI
Locul 1 kata interstiluri baieti 16-17 ani 9-8-7-6 kyu

Total medalii
Locul I – 3 medalii
Locul II – 5 medalii
Locul III – 2 medalii

CUPA BANZAI, ARAD
17-18 IULIE 2021

La această competiție au fost înscrise 24 de cluburi din toată țara și peste 300 de sportivi.

ALBU MARIA
Locul 1 kata interstiluri female 18-35 years 9-8-7-6 kyu
GUGIU SEBASTIAN
Locul 3 kumite shobu sanbon male 16-17 years -75 Kg
IVAN STEFAN ALEXANDRU
Locul 2 kata interstiluri male 16-17 years 5-4-3-2-1 kyu + dan
MLADIN ELIZA VICTORIA
Locul 3 kata interstiluri female 16-17 years 5-4-3-2-1 kyu + dan
ONUTA CRISTINA
Locul 1 kata interstiluri female 16-17 years 9-8-7-6 kyu
Locul 2 kumite shobu sanbon female 16-17 years -55kg, -60 kg

TOTAL MEDALII

Locul I – 2 medalii
Locul II – 2 medalii
Locul III – 2 medalii

CAMPIONAT NAȚIONAL, BRAȘOV
20-21 MAI 2021

La această competiție au participat 53 de cluburi din toată țara și peste 600 de sportivi.

ALBU MARIA
place 1 – kata goju ryu fete 18-20 ani 9-6 kyu, 5-1 kyu + dan
place 2 – kumite shobu sanbon fete 18-20 ani 65 kg
IVAN STEFAN ALEXANDRU
place 2 kata shorin, goju, wado ryu baieti 16-17 ani 5-4-3-2-1 kyu + dan
MLADIN ELIZA VICTORIA
place 3 kata goju ryu fete 16-17 ani 5-4-3-2-1 kyu + dan
ONUTA CRISTINA
place 2 kata goju ryu fete 16-17 ani 9-8-7-6 kyu
TEAM 2 (MIHAI CRISTIAN IVAN STEFAN ALEXANDRU GUGIU SEBASTIAN GHEORGHE-ROSCA DAVID)
place 2 kumite rotativ shobu sanbon baieti 16-17 ani echipe

TOTAL MEDALII
LOCUL I – 1 medalie
LOCUL II – 4 medalii
LOCUL III – 1 medalie